Top Division Men 2 CINEY A
TDM2
A
|
16 mars
16/03
|
BasKet Tongeren ABasKet Tongeren A |
78 - 58
|
Top Division Men 2 CINEY ATDM2 |
Champ. |
23 mars
23/03
|
Top Division Men 2 CINEY ATDM2 |
21:00
|
GSG Aarschot AGSG Aarschot A |
Champ. |
R1 Dames CINEY A
R1D
A
|
17 mars
17/03
|
CIMEDE LIEGE PANTHERS BCIMEDE LIEGE PANTHERS B |
Terminé
|
R1 Dames CINEY AR1D |
Coupe |
23 mars
23/03
|
R1 Dames CINEY AR1D |
19:00
|
CIMEDE Liege Panthers BCIMEDE Liege Panthers B |
Champ. |
R2 Hommes CINEY B
R2H
A
|
08 mars
08/03
|
Royal BC Alleur ARoyal BC Alleur A |
67 - 72
|
R2 Hommes CINEY BR2H |
Champ. |
24 mars
24/03
|
Royal Nivelles Basketball BRoyal Nivelles Basketball B |
17:00
|
R2 Hommes CINEY BR2H |
Champ. |
R2 Dames CINEY B
R2D
B
|
09 mars
09/03
|
Royal Eclairs Pont-De-Loup ARoyal Eclairs Pont-De-Loup A |
80 - 64
|
R2 Dames CINEY BR2D |
Champ. |
24 mars
24/03
|
Ganshoren Dames BasketGanshoren Dames Basket |
10:15
|
R2 Dames CINEY BR2D |
Champ. |
P1 Dames CINEY C
P1DD
|
17 mars
17/03
|
BC Fraire-Philippeville ABC Fraire-Philippeville A |
Terminé
|
P1 Dames CINEY CP1D |
Champ. |
22 mars
22/03
|
P1 Dames CINEY CP1D |
21:15
|
SAN-Mazuin B.C. BELGRADESAN-Mazuin B.C. BELGRADE |
Champ. |
P1 Hommes CINEY C
P1MM
|
16 mars
16/03
|
BC Fraire-Philippeville ABC Fraire-Philippeville A |
76 - 56
|
P1 Hommes CINEY CP1H |
Champ. |
23 mars
23/03
|
P1 Hommes CINEY CP1H |
17:00
|
SAN-Mazuin B.C. BELGRADE CSAN-Mazuin B.C. BELGRADE C |
Champ. |
P2 Hommes CINEY D
P2MM
A
|
16 mars
16/03
|
P2 Hommes CINEY DP2H |
55 - 49
|
BC BraibantBC Braibant |
Champ. |
05 avril
05/04
|
P2 Hommes CINEY DP2H |
21:15
|
Royal CS Natoye CRoyal CS Natoye C |
Champ. |
P3 Hommes CINEY E
P3MM
A
|
15 mars
15/03
|
BC Marche ABC Marche A |
67 - 61
|
P3 Hommes CINEY EP3H |
Champ. |
24 mars
24/03
|
P3 Hommes CINEY EP3H |
14:30
|
BC Miavoye GHBC Miavoye GH |
Champ. |
P2 Dames CINEY D
P2DD
A
|
17 mars
17/03
|
P2 Dames CINEY DP2D-D |
Terminé
|
Royal Herbuchenne DinantRoyal Herbuchenne Dinant |
Champ. |
24 mars
24/03
|
Royal Mosa Jambes BRoyal Mosa Jambes B |
13:00
|
P2 Dames CINEY DP2D-D |
Champ. |
U21 garçons
U21H
|
10 mars
10/03
|
Royal BC LoyersRoyal BC Loyers |
61 - 65
|
U21 garçonsU21G-PROV |
Champ. |
23 mars
23/03
|
U21 garçonsU21G-PROV |
15:00
|
Profondeville SharksProfondeville Sharks |
Champ. |
U19 filles AWBB
Gold
B
|
16 mars
16/03
|
U19 filles AWBBU19F-REG |
47 - 38
|
CEP Ladies Basketball ACEP Ladies Basketball A |
Champ. |
24 mars
24/03
|
U19 filles AWBBU19F-REG |
17:00
|
East Belgium BDAEast Belgium BDA |
Champ. |
U18 garçons AWBB
Silver
C
|
24 févr.
24/02
|
U18 garçons AWBBU18G-REG |
53 - 68
|
BC Centre Gaume ABC Centre Gaume A |
Champ. |
23 mars
23/03
|
Royal Nivelles Basketball ARoyal Nivelles Basketball A |
11:00
|
U18 garçons AWBBU18G-REG |
Champ. |
U16 garçons
U16H
A
|
02 mars
02/03
|
U16 garçonsU16G-PROV |
21 - 73
|
Profondeville Sharks AProfondeville Sharks A |
Champ. |
23 mars
23/03
|
U16 garçonsU16G-PROV |
09:00
|
BC Marche ABC Marche A |
Champ. |
U16 filles
U16D
|
17 mars
17/03
|
U16 fillesU16F-PROV |
Terminé
|
Royal BC MaillenRoyal BC Maillen |
Champ. |
23 mars
23/03
|
Royal CS NatoyeRoyal CS Natoye |
15:00
|
U16 fillesU16F-PROV |
Champ. |
U16 garçons AWBB
Silver
A
|
16 mars
16/03
|
U16 garçons AWBBU16G-REG |
73 - 41
|
RBB GemblouxRBB Gembloux |
Champ. |
24 mars
24/03
|
Fresh Air BFresh Air B |
14:00
|
U16 garçons AWBBU16G-REG |
Champ. |
U16 filles AWBB CINEY A
Gold
B
|
10 mars
10/03
|
Amon Jeugd Gentson AAmon Jeugd Gentson A |
67 - 36
|
U16 filles AWBB CINEY AU16F-REG-A |
Champ. |
23 mars
23/03
|
U16 filles AWBB CINEY AU16F-REG-A |
13:00
|
Kangoeroes Basket Mechelen AKangoeroes Basket Mechelen A |
Champ. |
U16 filles AWBB CINEY B
Silver
A
|
17 mars
17/03
|
GGBC Colfontaine AGGBC Colfontaine A |
Terminé
|
U16 filles AWBB CINEY BU16F-REG-B |
Champ. |
24 mars
24/03
|
U16 filles AWBB CINEY BU16F-REG-B |
12:15
|
BC Feminin Quaregnon ABC Feminin Quaregnon A |
Champ. |
U14 garçons AWBB
Silver
D
|
10 mars
10/03
|
Profondeville SharksProfondeville Sharks |
63 - 70
|
U14 garçons AWBBU14G-REG |
Champ. |
23 mars
23/03
|
JSE EnghienJSE Enghien |
09:00
|
U14 garçons AWBBU14G-REG |
Champ. |
U14 filles AWBB
Gold
B
|
09 mars
09/03
|
U14 filles AWBBU14F-REG |
63 - 70
|
Koninklijk Basket Team ION Waregem AKoninklijk Basket Team ION Waregem A |
Champ. |
23 mars
23/03
|
U14 filles AWBBU14F-REG |
11:00
|
House Of Talents Kortrijk Spurs AHouse Of Talents Kortrijk Spurs A |
Champ. |
U14 garçons
|
16 mars
16/03
|
U14 garçonsU14G-PROV |
Terminé
|
RBC ErpentRBC Erpent |
Champ. |
23 mars
23/03
|
SAN-Mazuin B.C. BELGRADE ASAN-Mazuin B.C. BELGRADE A |
09:00
|
U14 garçonsU14G-PROV |
Champ. |
U14 filles CINEY B
U14D
|
16 mars
16/03
|
U14 filles CINEY BU14F-B |
72 - 26
|
RBC Ciney CRBC Ciney C |
Champ. |
24 mars
24/03
|
U14 filles CINEY BU14F-B |
10:00
|
RUS MariembourgRUS Mariembourg |
Champ. |
U14 filles CINEY C
U14D
|
16 mars
16/03
|
U14 filles CINEY CU14F-C |
26 - 72
|
RBC Ciney BRBC Ciney B |
Champ. |
23 mars
23/03
|
BC MalonneBC Malonne |
12:00
|
U14 filles CINEY CU14F-C |
Champ. |
U12 filles CINEY A
U12D
|
16 mars
16/03
|
U12 filles CINEY AU12F-A |
Terminé
|
Basket Club SombreffeBasket Club Sombreffe |
Champ. |
23 mars
23/03
|
U12 filles CINEY AU12F-A |
15:00
|
RBC Ciney BRBC Ciney B |
Champ. |
U12 filles CINEY B
U12D
|
17 mars
17/03
|
BC MarcheBC Marche |
Terminé
|
U12 filles CINEY BU12F-B |
Champ. |
23 mars
23/03
|
U12 filles CINEY BU12F-B |
15:00
|
RBC Ciney ARBC Ciney A |
Champ. |
U12 garçons CINEY A
U12H
A
|
24 févr.
24/02
|
Profondeville Sharks AProfondeville Sharks A |
Terminé
|
U12 garçons CINEY AU12G-A |
Champ. |
23 mars
23/03
|
U12 garçons CINEY AU12G-A |
17:00
|
BC Fraire-Philippeville ABC Fraire-Philippeville A |
Champ. |
U12 garçons CINEY B
U12H
B
|
17 mars
17/03
|
BC Marche ABC Marche A |
Terminé
|
U12 garçons CINEY BU12G-B |
Champ. |
24 mars
24/03
|
Profondeville Sharks BProfondeville Sharks B |
11:00
|
U12 garçons CINEY BU12G-B |
Champ. |
U10 filles CINEY B
U10H
C
|
16 mars
16/03
|
U10 filles CINEY BU10F-B |
Terminé
|
RBB Gembloux BRBB Gembloux B |
Champ. |
23 mars
23/03
|
Basket Club SombreffeBasket Club Sombreffe |
14:15
|
U10 filles CINEY BU10F-B |
Champ. |
U10 garçons CINEY A
U10H
B
|
16 mars
16/03
|
U10 garçons CINEY AU10G-A |
Terminé
|
Andenne Basket BAndenne Basket B |
Champ. |
23 mars
23/03
|
Royal CS Natoye BRoyal CS Natoye B |
13:00
|
U10 garçons CINEY AU10G-A |
Champ. |
U9 garçons
U10H
E
|
17 mars
17/03
|
U9 garçonsU9G |
Terminé
|
Basket Namur Capitale BBasket Namur Capitale B |
Champ. |
06 avril
06/04
|
BC Malonne BBC Malonne B |
09:00
|
U9 garçonsU9G |
Champ. |
U8 mixtes CINEY A
|
17 févr.
17/02
|
RBC CINEY A - RBB Gembloux B - BC Malonne A - RBC Loyers A - BC Cerfontaine ARBC CINEY A - RBB Gembloux B - BC Malonne A - RBC Loyers A - BC Cerfontaine A |
Terminé
|
U8 mixtes CINEY AU8MIXTES-A |
Tournoi |
23 mars
23/03
|
RBC CINEY A - RBB Gembloux B - BC Malonne A - RBC Loyers A - BC Cerfontaine ARBC CINEY A - RBB Gembloux B - BC Malonne A - RBC Loyers A - BC Cerfontaine A |
11:00
|
U8 mixtes CINEY AU8MIXTES-A |
Tournoi |
U8 mixtes CINEY B
|
17 févr.
17/02
|
BC Belgrade D - RBC CINEY B - BC Hamois - BBC EghezéeBC Belgrade D - RBC CINEY B - BC Hamois - BBC Eghezée |
Terminé
|
U8 mixtes CINEY BU8MIXTES-B |
Tournoi |
23 mars
23/03
|
BC Belgrade D - RBC CINEY B - BC Hamois - BBC EghezéeBC Belgrade D - RBC CINEY B - BC Hamois - BBC Eghezée |
10:00
|
U8 mixtes CINEY BU8MIXTES-B |
Tournoi |
U7 mixtes CINEY A
|
17 mars
17/03
|
RBC CINEY C - BC Fraire-Philippeville B - BC Malonne B - Andenne Basket CRBC CINEY C - BC Fraire-Philippeville B - BC Malonne B - Andenne Basket C |
Terminé
|
U7 mixtes CINEY AU7MIXTES-A |
Tournoi |
24 mars
24/03
|
U7 mixtes CINEY AU7MIXTES-A |
14:00
|
RBC CINEY C - BC Fraire-Philippeville B - BC Malonne B - Andenne Basket CRBC CINEY C - BC Fraire-Philippeville B - BC Malonne B - Andenne Basket C |
Tournoi |
U7 mixtes CINEY B
|
25 févr.
25/02
|
RBC CINEY D - BC Fraire-Philippeville D - Andenne Basket D - BC Boninne BRBC CINEY D - BC Fraire-Philippeville D - Andenne Basket D - BC Boninne B |
Terminé
|
U7 mixtes CINEY BU7MIXTES-B |
Tournoi |
30 mars
30/03
|
RBC CINEY D - BC Fraire-Philippeville D - Andenne Basket D - BC Boninne BRBC CINEY D - BC Fraire-Philippeville D - Andenne Basket D - BC Boninne B |
09:30
|
U7 mixtes CINEY BU7MIXTES-B |
Tournoi |
U6 mixtes
U6
|
17 mars
17/03
|
U6 mixtesU6MIXTES |
Terminé
|
RBC CINEY E - RBC CINEY F - Royal BC Maillen D - BC Belgrade E - RGBC Beez DRBC CINEY E - RBC CINEY F - Royal BC Maillen D - BC Belgrade E - RGBC Beez D |
Tournoi |
30 mars
30/03
|
RBC CINEY E - RBC CINEY F - Royal BC Maillen D - BC Belgrade E - RGBC Beez DRBC CINEY E - RBC CINEY F - Royal BC Maillen D - BC Belgrade E - RGBC Beez D |
09:30
|
U6 mixtesU6MIXTES |
Tournoi |